Akıllı Otomatik Kapılar Sayesinde Sunucu ve Veriler Güvende

Akıllı Otomatik Kapılar Sayesinde Sunucu ve Veriler Güvende

Gelişen teknolojilerle birlikte otomatik kapı sistemlerinde de yenilikçi çözümler dikkat çekiyor. AI, QR, NFC teknolojilerinin kullanıldığı yeni nesil otomatik kapılar sayesinde verilerin güvenilir şekilde muhafaza edilmesi artık mümkün.

 

Her gün alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, otellerde, restoranlarda, ofislerde veya bankalarda onlarca otomatik kapıdan geçiyoruz. Her biri ayrı bir modern mühendislik harikası olan bu kapılar hayatımızı kolaylaştırdığı gibi veri güvenliğini sağlamada da büyük rol oynuyor.

 

Teknolojideki gelişmeler tüm sektörlerin modernizasyonunda etkili olduğu gibi otomatik kapı sistemleri sektörünün de dönüşümünde itici güç oluyor. Bugün gelinen noktada yüz tanıma, iris tanıma sistemlerinin yanı sıra NFC ve QR kod teknolojilerinin de kullanıldığı otomatik kapılar sayesinde giriş-çıkışlarda kişisel bilgiler sağlıklı ve güvenilir bir biçimde tutuluyor.

 

“Yapay zekâ ile güvenliğin artırılması hedefleniyor”

 

Monador Otomatik Kapı Sistemleri Yönetici Ortağı ve Satış ve Pazarlama Direktörü Metin Eskinazi, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söylüyor:
“Otomatik kapı sistemlerine artan talep çalışma metotlarının iyileştirilmesi ihtiyacını da beraberinde getirdi. Gelinen noktada otomatik kapıların sensörler yardımıyla binalara hızlı bir giriş-çıkış sağlamasının ötesinde yapay zekâ (AI), IoT, QR teknolojileri yardımıyla güvenliği artırması hedefleniyor. Geliştirilen yeni nesil otomatik kapılar sayesinde artık günümüzün petrolü olarak nitelendirilen veriler en sağlıklı şekilde tutulup saklanabiliyor. Buna ek olarak şirketlerin hafızası konumunda bulunan server’ların en iyi şekilde korunması ve muhafaza edilmesi gerekiyor. Bu noktada otomatik kapılar, gelişmiş sistemler ve sensörler sayesinde acil durumlarda maksimum güvenlik sağlıyor. Duman dedektöründen gelen bir sinyal ile olası yangın durumunda güvenli bir şekilde kapanan bu kapılar, yangın olan bölümün emniyete alınıp yangının yayılmasını önlemede kritik önem taşıyor. Kapılar acil durumlarda güvenli kaçış ve kurtarma yolları olarak da kullanılabiliyor. Monador Otomatik Kapı Sistemleri olarak biz de Ar-Ge’ye ciddi ölçüde yatırım yaparak yeni nesil çözümleri hayata geçirmeye hız kesmeden devam ediyoruz.”

 Call Now Button