Swing Door Automation

Mevcut oda ve bina giriş kapılarına uygulanabileceği gibi ,90 derece tercih edilecek otomatik kapı planlamalarında ,tek veya çift kanat olarak uygulamaları yapılabilen ve zengin aksesuarlarla her ihtiyaca cevap veren pratik bir üründür.

Standart oda kapılarından ,90 derece bina giriş kapılarına kadar geniş bir uygulama alanına sahip Gilgen FDC model kanat tipi dairesel kapı otomasyonları en spesifik avrupa normlarını karşılayan çeşitli testlere tabi tutulmuş ,en yüksek kalitede malzemelerle üretilmiş yüksek performans ve konfor vaat eden bir üründür. Son derece sessiz çalışan elektromekanik otomasyon ünitesi ,aynı zamanda kompakt yapısı ve paslanmaz çelik gövdeli şık tasarımıyla uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Mevcut kapılarda hertürlü duruma uygun aparatlarla montajı mümkün kılan sistem ,motor ünitesi ve kanat arasındaki bağlantıyı sağlayan kollarda (itme ,çekme veya paralel çekme kolu vb.) oldukca zengin bir yelpaze sunmaktadır. Zengin aksesuar seçenekleriyle otomasyonun montajını uygun olan heryere ,kanadın açılma yönünde veya tersinde kalan kiriş ,duvar veya kasa üzerine gerçekleştirmek mümkün olmakta. Kapı kanadının üzerinde duvar ,kiriş veya yeterli yükseklikte bir kasa olmaması halinde ,otomasyon sistemini kanatla birlikte hareket edecek şekilde kanadın üzerine uygulamak dahi kolaylıkla mümkün olabilmektedir.

Gilgen FDC modeli otomatik kapı kontrol sistemleri binanızın her bölümünde yer alan kapıları en yüksek performansla kullanabilmeniz için her duruma uygun otomasyon sistemleri tasarlamıştır. Dış mekan kapıları ,iç mekan kapılarından farklı olarak rüzgar gücüne direnme gereksinimi duyarlar. Bu nedenle iç ve dış mekan kapıları arasında mekanik olarak belirgin farklılıklar vardır. Gilgen otomatik kapı kontrol üniteleri bu sebeple iç mekanlar için FDC-E ve dış mekan kapıları için FDC modeli olmak üzere 2 temel ünite ve “heavy duty” olarak tabir edilen ekstra ağır kapılarda kullanılması için F4 modelini geliştirmiştir.

FDC modelleri tek kanatlı kapılarda kullanılabildiği gibi çift kanatlı dairesel kapılarda da iki motor ünitesinin birbirine senkronize edilmesi yoluyla kullanılabilmektedir. Ayrıca yine dairesel açılır kanat tipi kapılarda yangına dayanıklılık ve duman sızdırmazlık özelliği olması durumları için özel olarak geliştirilmiş FDC-B adında bir başka modelde mevcuttur. FDC ve FDC-E modelleri için uygulanabilir kanat genişliği minimum 700mm maksimum 1400mm Azami 300kg. FDC-B yangına dayanıklı kapılarda uygulanabilir kanat genişliği min. 900mm maksimum 1400mm Azami 200kg. FDC-F4 modeli 300kg. üstü ekstra ağır kapılar içindir.

GET AN OFFER FOR THIS PRODUCT

 

""
1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Call Now Button