Special Design Automatic Revolving Doors

Boon Edam Dünya’nın ilk ve açık ara lider döner kapı üreticisi olarak ,ahşap , pirinç ve aklınıza gelebilecek hertürlü yüzey bitişlerini ,fizik kurallarının sınırlarını zorlayan her ölçü ve şekilde üretebilecek yeteneklere sahiptir. Boon Edam döner kapı mobellerinde olanaklar adeta sınır tanımaz durumdadır. Bu durumu anlatmak için Flowslide modelini gözden geçirmeniz yeterli olacaktır. Flowslide Paris Havaalanı için tasrlanmış ,iç ve dış hat yolcularının kesiştiği bir noktada ,her bir yolcunun sadece kendi güzergahında ilerlemesini sağlayan yüksek teknolojiyle üretilmiş özel bir döner kapıdır.
Flowslide Ø 4800mm (özel tasarım ürünlerinde ölçüler esnektir)

Flowslide Boon Edam’ın döner kapılar söz konusu olduğunda neler yapabileceğinin ,daha doğrusu yapamayacağı bir şey olmadığının somut bir kanıtıdır. Paris havaalanı için özel olarak tasarlanmış bu döner kapı Boon Edam’ın ilk etapta çözümsüz gibi görünen bir sorunu deneyimli ve üstün mühendislik kabiliyetiyle mükemmel bir çözüme kavuşturmuş olmasının hikayesidir.

Binalar inşa edilmeden önce belli bir süre boyunca ihtiyaçlara cevap verebilsinler diye ,zamanla oluşması muhtemel kapasite artışları öngörülerek tasarlanırlar. Ancak nekadar öngörülü olsanızda hızla değişen dünya’nın gereksinimlerini doğru olarak tahmin etmeniz çok kolay olmaz. İlk inşa edildiği zamanlarda Paris Charles De Gaulle Havaalanı kullanıcı sayısına göre fazlasıyla yeterliyken, günümüzde aynı koridorlarda insan selleri oluşmaktadır. Havaalanı işletmesi bu kalabalıkların koridor kavşaklarında sebep olduğu karmaşadan dolayı büyük bir sıkıntı yaşamış ve bunun üzerine bu durumun çözümü için giriş teknolojileri üzerine çalışan birçok firmadan öneride bulunmalarını talep etmiştir. Boon Edam uluslararası bir çok Havalimanında edinmiş olduğu tecrübelerinden de yararlanarak havaalanı işletmesinin sıkıntılarını doğru analiz etmiş ve Flowslide modelini tasarlamıştır.

Flowslide iç ve dış hat yolcularının kesiştiği bir noktada ,her bir yolcunun sadece kendi güzergahına geçit veren çok özel bir tasarıma sahiptir. Bu tasarımı birbiriyle kesişen yolcu güzergahının ayrılması gereken hertürlü havalimanı ,garaj ,deniz ve demir yolu istasyonunda ,binanın yapısında herhangi bir değişiklik uygulamaya gerek kalmadan kullanmak mümkündür.

Flowslide çift kanatlı rijit bir döner kapının 3 adet bombeli kayar panelle kombinasyonundan oluşmaktadır. Standart döner kapılardan farklı olarak Flowslide modelinde 2 yerine 4 adet kapı girişi yer almaktadır.

Döner kanatlar hareketleri esnasında sabit bölümlerin arkasında gizlenen panellere takılır ve programlanmış zamanlarda panelleri sürükleyip kapalı kalması gereken girişin önünü kapatacak şekilde bırakır. Bu sayede her bir yolcunun sadece kendi güzergahında ilerlemesi sağlanmış olur.

Flowslide Boon Edam firmasının 100.yılı aşan tarihi içerisinde üretmiş olduğu özel çözümlerden yalnızca biridir. İhtiyacınız ne olursa olsun ,Boon Edam sizin için özel bir çözüm üretmekten memnuniyet duyacaktır.

GET AN OFFER FOR THIS PRODUCT

 

""
1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Call Now Button