Otomatik Ameliyathane Kapısı ve Sedye Transfer Kapısı

Steril ve yarı steril hijyenlik gerektiren ortamlarda, kanatları antibakteriyel MDF-Lam, compakt laminat veya paslanmaz yüzeyli imal edilen kapılardır. Otomatik sedye transfer uygulamalarına yönelik kanatları çift parçadan imal edilebilmekte veya kanat önüne sedye transfer bölmesi yapılabilmektedir.

Hastane ve benzeri sağlık sektörüne hizmet veren çeşitli kuruluşlar için özel olarak geliştirilen otomatik ameliyathane kapıları ve sedye transfer kapısı kanatları, minimum düzeyde girinti ve çıkıntıları olan antibakteriyel laminant veya paslanmaz çelik levhalar ile kaplı ,ahşap seren üzeri çift yüzeyden MDF veya kompak laminat (compact laminat) malzemeden üretilmektedir. Ameliyathane kapısı toplamda 40mm kalınlığa ulaşan kanatların tok yapısı ve bu kanatlar için tasarlanan 300s profil sistemi sayesinde pozitif basınç sızdırmalı düzeneği olan ameliyathaneler, tam steril ve yarı steril bölgeler için ideal stabilite ve havayı tahliye edecek olan kanat altı dışında kalan 3 kenarda EPDM contalarla sizdırmazlık sağlanmaktadır.

Otomatik ameliyathane kapıları : Çağdaş hastane yapılanmasının her bölümünde antibakteriel malzemeler kullanılması kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Monador Otomatik Kapı Sistemleri yoğun hastane uygulamalarından edinmiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimini ,sağlık sektörünün evrensel gereksinimleri ve taleplerinide gözönünde bulundurarak 300s sistemini geliştirmiştir. Elde edilen yüksek performans ve dayanıklılık neticesinde 300s sistemi hem özel hemde devlet hastanelerinin öncelikli tercihi haline gelmiştir. Bu tip kapılar sterilizasyonun korunması için genellikle duvar üzerine yerleştirilen yaklaşım sensörü (el sensörü) veya dirsek butonları ile açtırılmakta olduğundan ,açtırma elemanının kapıya yakın kalabilmesi için tek tarafa kaydırılması tercih edilmektedir. Ancak tek kanatlı uygulamaların elverişli olmadığı durumlarda ,çift kanatlı uygulamalarıda mevcuttur.

Yana kayar otomatik sedye transfer kapısı : Prensip olarak otomatik ameliyathane kapıları ile aynı özelliklere sahiptir. Ameliyathane kapılarından farklı olarak kanat açıldıktan sonra kapı geçiş boşluğunda sedye transfer işlevi gören sabit bir bölmenin olmasıdır. Sedye transfer bölmesi açılır kanatla aynı malzemelerden üretilir ve kapının işlevsel ve görsel bütünlüğünü bozmaz. Sedye transfer bölmelerinin kullanılma maksadı yarı steril bölgeden ,tam steril bölgeye yaya trafiğini engellemektir. Bu şekilde steril alana, yarı steril alandan kıyafetler aracılığı ile taşınabilecek bakteriyel parteküller en düşük seviyede kalmakta ve sedye transfer aracının boyuna göre imal edilen seperatörün üzerinden steril alanda bulunan transfer aracına sedye aktarılabilmektedir. Sedye transfer bölmeleri stabil olmalarına karşın özel durumlarda (örn.tıbbi techisat ve gereçlerin tamiri ,bakımı veya transferi halinde) açılabilir bir yapıya da sahiptir.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF ALIN

 

""
1
Ad Soyad
Firma Adı / Unvan
Telefon
Teklif Detayları
0 /
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Call Now Button