Crystal Tourniket Otomatik ve Manuel Cam Döner Kapılar

Minimum 1800mm – maksimum 3800mm iç çaplar arasında üretilen standart döner kapılardır. Manuel veya otomatik, 3 veya 4 kanatlı olarak istenen renk veya yüzey kaplamasıyla tercih edilebilmektedir.Manuel olarak tercih edilecek kapılarda 2400mm iç çap ideal ölçü olup, kullanım zorluğu açısından bu ölçünün üzerine çıkılmamasını tavsiye ederiz. Manuel olarak tercih edilen Tourniket model döner kapılar, ilerleyen zamanlarda otomasyon ilavesine uygun olarak tasarlanmış olduklarından ,istediğiniz zaman tam otomatik hale getirilmesi mümkündür.

Ø 1800 – 3800mm aralığında

Tourniket’in dünyada en çok tercih edilen döner kapı model olması bir tesadüf değildir. Boon Edam’ın 100 yılı aşan köklü geçmişi süresince değişen onlarca mimari akım ve farklı müşteri talepleri ,en nihayetinde her zamana, ihtiyaca ve yapıya uyan evrensel bir klasiğin oluşmasına yol açmıştır. Tourniket klasik hatlarıyla çok yönlü uygulama olanakları sunmasının yanı sıra, aynı zamanda çok esnek bir yapıyada sahip olduğundan, beklentileriniz doğrultusunda şekillendirilmesi herzaman için mümkündür. Özel profil yapısı estetik olduğu ölçüde son derece dayanıklı ve pratik bir yapılanmayı amaç edinmiştir. Öyleki montajının üzerinden 20 yıl geçmiş bir Tourniket kapının tahribata uğrayan bölümü kolaylıkla değiştirilebilmektedir.

Tourniket model döner kapılar Wi-Fi gibi günümüz teknolojisinin en gelişmiş olanaklarımdan yararlanmayı da ihmal etmemiştir. Teleboon adı verilen bir sistemle donatılan otomatik döner kapılar tüm sensör ve aksamlarının sağlıklı çalışıp çalışmadığını ,belli aralıklarla kontrol edip her bir kapıya verilen kimlik numarası adı altında ,kablosuz bir modemle otomatik bir şekilde raporlamaktadır. Bu raporlar hem Boon Edam firmasının Hollanda’da bulunan merkezinde ,hem de firmamızın teknik servis biriminde gözlem altında tutulmakta ve bu sayede sorunlar henüz ilk safhasında fark edilerek önlemleri alınabilmektedir.

Kapınızın yüzey bitişlerinde binanızın yapı elemanlarına uygun RAL standartlarında elektrostatik toz boyadan ,eloksal renklendirme tekniklerine her renk uygulanabilmektedir. Ayrıca yılların bilgi birikimi ve teknolojik altyapı olanaklarıyla ,satine paslanmaz ,mirror finish No.8 (ayna paslanmaz) ,sarı paslanmaz ,pirinç veya ahşap gibi malzemeler kusursuz 90derece dönüşlerle alüminyum profiller üzerine kaplanabilmektedir. Düz kanat ve bombeli sabit profilleri içerisinde ise 9mm temperli , lamine veya özel emniyet camları yada talepleriniz doğrultusunda solit malzemeler kullanılmaktadır.

Crystal Tourniket tamamen şeffaf bir döner kapıdır. Lamine camdan üretilen bombeli sabit camlar zemine gömülen paslanmaz çelikten yuvalı bir çember içerisine oturtulmakta ve kapı ağzını oluşturan kenarların darbelerden zarar görmesini engellemek için paslanmaz çelikten koruyucular adapte edilmektedir. Gövdenin üst tarafında ise iki parça temperli camdan oluşan tavan özel inox manetlerle (cam tutucularla ) bombeli sabitlere güvenli bir biçimde tutturulmaktadır.

Crystal Tourniket 3 veya 4 kanatlı tercihinize bağlı olarak üretilebilmektedir. Kanatlar lamine camdan oluşmakta ve kapının genel konseptine uygun şekilde ,herhangi bir orta kaide olmaksızın inox manetlerle cam cama birleşmektedir. Ancak hava akımının izole edilmesi için fırça kullanılması zaruri olduğundan kanatların etrafında paslanmaz çelikten 25mm geniçliğinde fırça tutucu profiller dönmektedir. Kanatlar panikte katlanma özelliğine sahip olup acil durumlarda katlanarak geniş açıklıklar sağlayabilmektedir.

1600 ila 3000mm çap aralığında üretilen cam döner kapılar manuel ,yarı otomatik ve tam otomatik olmak üzere 3 farklı çalışma prensibinde tercih edilebilmektedir. 1600-2600mm ölçü aralığı manuel kullanımlar için elverişli olup ,2800 ve 3000mm ölçülerinde kullanım kolaylığı açısından otomatik tercihler daha doğru olacaktır.

Crystal Tourniket otomatik olarak tercih edildiği zamanlarda otomasyon ,zeminin uygun derinliğe sahip olması halinde özel motor haznesi içerisinde zemine gömülmekte ,zeminin müsait olmaması halindeyse zemin altında yer alan elverişli bir odanın olması durumunda ,odanın tavanına da asılabilmektedir

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF ALIN

 

""
1
Ad Soyad
Firma Adı / Unvan
Telefon
Teklif Detayları
0 /
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Call Now Button