Otomatik Kayar Kapılar

initial image

Tek kanatlı otomatik kapı veya çift kanatlı otomatik kapı sistemlerinin, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür.

initial image

Tek veya çift yöne, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür.

initial image

Steril ve yarı steril hijyenlik gerektiren ortamlarda, kanatları antibakteriyel MDF-Lam, compakt laminat veya paslanmaz yüzeyli imal edilen kapılardır.

initial image

Sızdırmazlık ihtiyacı olan ameliyathane ,labaratuvar ve hatta kayıt stüdyoları gibi spesifik uygulama alanları olan hermetik kapılar…

initial image

Estetik kaygılarla azami ölçütlerde şeffaflık istenen otomatik kayar kapılardır.

initial image

Dairesel veya bombeli otomatik kapı olarak bilinen kavisli kayar kapı sistemleridir.

initial image

Teleskopik kapılar gibi dar koridor ve benzer koşullarda kullanmak için tasarlanmış bu kapılar…

initial image

Mevcut oda ve bina giriş kapılarına uygulanabileceği gibi ,90 derece tercih edilecek otomatik kapı.

initial image

Yangın ve benzeri panik hallerinde insanların olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmelerini sağlayan antipanik kapılardır.

initial image

Otomatik kapılar da geniş ürün yelpazemizle; prizmatik ve eğimli otomatik kayar kapılar, teleferik ve vagon kapıları ,uçaklar için tasarlanan garaj kapıları…

initial image

Yangına dayanıklı kayar kapılar, yangın durumunda yangın bariyeri işlevi sağlar. Bu sertifikalı özel kapıların ana kullanım amacı yangın anında kapalı…

initial image

Monador, zarar verici tehditlerle karşı karşıya olan yetkililer, yöneticiler, yapılar veya değerli maddi varlıkların bulunduğu mekânlarda ekstra koruyucu…

Otomatik kapı nedir ve otomatik kapı nasıl çalışır : Çok basit bir şekilde açıklamak gerekirse, kapı boşluğu üzerine asılan bir ray üzerinde kayarak hareket eden tek veya çift yöne açılan kanatlardan oluşan bir kayar kapı düzeneğinin otomatik hale getirilmesidir. Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi sistemin ismi aslında otomatik kayar kapı olmakla birlikte, kapıya yaklaşan kişilerin algılanmasını sağlayan infrared veya mikrodalga radarlar, halk arasında fotosel olarak bilindiğinden, otomatik kapı ismi değişmez bir şekilde kelime haznemize yerleşmiş durumdadır. Ray profili dişli kayış çarkları, otomatik kapı motorları, algılama elemanları ve algılama elemanlarından gelen sinyali hareket komutuna çevirecek olan mikroprosesör işlemci ( öğrenebilir elektronik devre) başka bir değişle anakart v.b. elektronik devreleri üzerinde barındırır. Ray profili üzerindeki donanımları gizlemek ve korumak amacıyla bir servis kapağı ile tamamlanır ve otomatik kapı mekanizması olarak isimlendirilir. Otomatik kapı profilleri zeminden kılavuzlama, yanlardan yalıtma ve üst profilden mekanizmaya bağlanma ihtiyaçlarından dolayı özel olarak tasarlanmış bir yapıya sahiptir. Günümüzde otomatik kapı ve otomatik kapı sistemleri her türlü açtırma elemanından gelen sinyali işleyebilecek şekilde gelişmiştir. Otomatik kapı kumandası dijital ekranlardan kapının konumunu göstermekle birlikte kullanımı son derece pratik hale gelmiştir. Otomatik kapı devresi bazı modellerde tek bir kart üzerine baskılanırken, motor kartı, kilit kartı, batarya kartı ve anakart olarak ünitelere de bölünebilmektedir. Otomatik kapı fiyatları , daha çok göz önünde olmasından kaynaklı, ön plana çıkan kanat yapısından çok, mekanizmanın özellikle de mekanik aksamın kalitesiyle ölçülmektedir. Kuzey avrupa ülkeleri sert kış ayları ve sert iklimi ile otomatik kapıların en çok ihtiyaç duyulduğu, icat edildiği ve geliştirildiği bölgeler olmuştur. Bu açıdan İsviçre başta olmak üzere kuzey avrupa ülkeleri otomatik kapı sistemlerinin beşiği olarak bilinmekte, en kaliteli mekanizmaların üretildiği ülkeler olarak otomatik kapı fiyatları için evrensel fiyat performans kriterlerini oluşturmaktadırlar. Ülkemizde otomatik kapı İstanbul merkezli bir yapı içerisinde olsa da artan talep ve ihtiyaçlar, nakliye ve montaj masraflarının fazlalığından otomatik kapı fiyatı üzerine binen yükün fazlalığı uygulamanın bulunduğu her yerde otomatik kapı firmaları olmasını sağlamıştır.

 

İsviçre menşei Gilgen marka otomatik yana kayar cam kapılar giriş teknolojileri sektöründe, giriş ve çıkışın yoğun olduğu her yerde olabildiğince sessiz ve son derece yüksek performansla kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini yükselten bir konfor temin etmektedir. Sıcak ve soğuk hava koşullarında otomatik kayar kapı sistemlerimiz, iç mekanın kış aylarında sıcak ve yaz aylarında soğuk hava kaybını minimuma indirerek binanın iklimlendirilmesinde önemli bir rol üstlenirler. Kış mevsiminde soğuk havalarda otomatik kayar kapılar yarım açılma konumuna (kış konumu) alınarak, kapının normalde açtığından daha az açması programlanabilmektedir. Otomatik kayar kapılar istendiğinde iç veya dış radarı devre dışı bırakılarak tek yönden çalışması, açık kalma komutu sayesinde sürekli açık kalması gibi özellikler amaca uygun olarak seçilebilmektedir. Kapının kontrol panelinde yer alan dijital ekranda oluşabilecek arızalar mikroprosesör işlemci tarafından saptanarak, arıza kodlarıyla kullanıcıya iletilmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar rutin sorunlar nedeniyle servis ücreti ödemeden yetkili servisimizin yönlendirmeleriyle hem zaman hemde para tasaruf edebilmektedir. Sensörlü kapı radarlı şekilde serbest kullanımlar dışında çeşitli butonlar, şifre kodlama panelleri, proxmity kart okuyucular gibi özel açtırma elemanlarıyla kullanılabilmektedir.

 

Sterilizasyonun ön plana çıktığı ameliyathane kapısı ve hermetik kapı gibi özel giriş noktalarında kısa mesafeli temassız algılama yapan el yaklaşım sensörleri ve dirsek butonları da kullanılmaktadır. Ayrıca otomatik kayar kapı sistemlerimizde enerji kesilmesi halinde 24 V Dc motorunu bir süre daha çalıştırarak sirkülasyonun devamlılığını sağlamaya programlı opsiyonel akü (acil durum bataryası) özelliği de mevcuttur. Otomatik kapı güvenli elektromekanik kilit sistemi ve gelişmiş mikroprosesörü sayesinde her türlü Access kontrol sistemine uyumludur. Kart okuyucu, şifreli paneller, parmak izi okuyucular ve farklı biyometrik özellikli okuyucuların tamamıyla uyum içerisinde çalışabilmektedir. Yangın alarm sistemine bağlanarak yangın anında otomatik olarak açılması ve açık kalarak insanların geçişlerini kolaylaştırması yine mikroprosesörün standart görevleri arasında yer almaktadır. Otomatiki otomatik kayar kapılarımızda açılma ve kapanma esnasında devreye giren mükemmel bir frenleme sistemiyle kanatlar ideal zamanda yavaşlar ve durma noktalarında çok yumuşak bir hareketle size üstün bir çalışma konforu sunar. Gilgen marka otomatik kapı mekanizmaları sektörünün en yüksek kalite standartlarıyla birlikte zengin bir fonksiyonellik sunmaktadır. Kapı profilleri sınırsız renk seçenekleriyle uluslar arası RAL renk tonlarında elektrostatik toz boyalı olabileceği gibi, eloksallı veya ahşap görünümlü filmlerle de kaplanabilmekte. Kanat dolguları şeffaf veya renkli lamine cam, temperli emniyet çamları, temperli ısıcam veya solit malzemelerden oluşan çok geniş bir yelpazeyle siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca kenarları rodajlanarak kesici özelliği ortadan kaldırılan ve inox askı aparatlarının bağlanabilmesi için delikler delindikten sonra temperlenen camlarla otomatik cam kapı sistemleri azami transparanlık sağlayan yapılarıyla ekstra şeffaflık isteyen mekanlarda müşterilerimizin beğenisini toplamakta.

Call Now Button