Tourniket Standart Otomatik ve Manuel Döner Kapı

Minimum 1800mm – maksimum 3800mm iç çaplar arasında üretilen standart döner kapılardır. Manuel veya otomatik, 3 veya 4 kanatlı olarak istenen renk veya yüzey kaplamasıyla tercih edilebilmektedir.Manuel olarak tercih edilecek kapılarda 2400mm iç çap ideal ölçü olup, kullanım zorluğu açısından bu ölçünün üzerine çıkılmamasını tavsiye ederiz. Manuel olarak tercih edilen Tourniket model döner kapılar, ilerleyen zamanlarda otomasyon ilavesine uygun olarak tasarlanmış olduklarından ,istediğiniz zaman tam otomatik hale getirilmesi mümkündür.

Ø 1800 – 3800mm aralığında

Tourniket’in dünyada en çok tercih edilen döner kapı model olması bir tesadüf değildir. Boon Edam’ın 100 yılı aşan köklü geçmişi süresince değişen onlarca mimari akım ve farklı müşteri talepleri ,en nihayetinde her zamana, ihtiyaca ve yapıya uyan evrensel bir klasiğin oluşmasına yol açmıştır. Tourniket klasik hatlarıyla çok yönlü uygulama olanakları sunmasının yanı sıra, aynı zamanda çok esnek bir yapıyada sahip olduğundan, beklentileriniz doğrultusunda şekillendirilmesi herzaman için mümkündür. Özel profil yapısı estetik olduğu ölçüde son derece dayanıklı ve pratik bir yapılanmayı amaç edinmiştir. Öyleki montajının üzerinden 20 yıl geçmiş bir Tourniket kapının tahribata uğrayan bölümü kolaylıkla değiştirilebilmektedir.

Tourniket model döner kapılar Wi-Fi gibi günümüz teknolojisinin en gelişmiş olanaklarımdan yararlanmayı da ihmal etmemiştir. Teleboon adı verilen bir sistemle donatılan otomatik döner kapılar tüm sensör ve aksamlarının sağlıklı çalışıp çalışmadığını ,belli aralıklarla kontrol edip her bir kapıya verilen kimlik numarası adı altında ,kablosuz bir modemle otomatik bir şekilde raporlamaktadır. Bu raporlar hem Boon Edam firmasının Hollanda’da bulunan merkezinde ,hem de firmamızın teknik servis biriminde gözlem altında tutulmakta ve bu sayede sorunlar henüz ilk safhasında fark edilerek önlemleri alınabilmektedir.

Kapınızın yüzey bitişlerinde binanızın yapı elemanlarına uygun RAL standartlarında elektrostatik toz boyadan ,eloksal renklendirme tekniklerine her renk uygulanabilmektedir. Ayrıca yılların bilgi birikimi ve teknolojik altyapı olanaklarıyla ,satine paslanmaz ,mirror finish No.8 (ayna paslanmaz) ,sarı paslanmaz ,pirinç veya ahşap gibi malzemeler kusursuz 90derece dönüşlerle alüminyum profiller üzerine kaplanabilmektedir. Düz kanat ve bombeli sabit profilleri içerisinde ise 9mm temperli , lamine veya özel emniyet camları yada talepleriniz doğrultusunda solit malzemeler kullanılmaktadır.

3 veya 4 kanatlı olarak tercih edebileceğiniz otomatik Tourniket’ler ihtiyacınız doğrultusunda minimum 1600 ,maksimum 3800mm iç çaplarında üretilmektedir. Avrupa Birliğinin en katı güvenlik (TÜV-Nord ,CE Makina yönetmeliği 98/37/EEC, EMC-89/336/EEC gerekleri ve alçak gerilim yönetmeliğinin 93/68/EEC gerekleri ) ve kalite normlarına tabi tutulan Tourniket otomatik döner kapılar ,tercih edeceğiniz ölçü ve özelliklere göre ,aktif ve pasif dikey emniyet lastikleri ,topuk emniyet lastği ,dikey ve yatay emniyet ışınları ve sensörleriyle donatılmaktadır. Tourniket model otomatik döner kapılar kısıtlı uygulama alanı bulunmasından dolayı servis ve acil cıkış kapılarının kullanılamadığı durumlarda ,kanatların mekanik olarak katlanabilmesini sağlayan elektromanyetik tutuculu bir sistemin uygulanmasıyla acil çıkış kapısı olabilme özelliğine sahiptir.

En küçük ölçüsünden ,en büyük ölçüsüne ,Tourniket modelinde standart olan engelli kullanıcı modu sayesinde otomatik döner kapıyı kullanan yaşlı ve engelli kişilerin güvenle geçebilmesi sağlanır. Engelli modunun aktif olması sonrası kapı kanatları yavaş hızda döner ve kişi geçtikten sonra kendiliğinden normal hızına döner. Ayrıca 3400 ve 3800mm iç çaplar aralığında bulunan 3 kanatlı Tourniket’ler tekerlekli sandalye ile geçilmesine elverişli ölçü aralıklarına sahiptir.

Manuel Tourniket modeli döner kapılar ,yapısal olarak otomatik versiyon ile aynı özelliklere ve olanaklara sahiptir. Ancak manuel döner kapılarda kanatlar insan gücüyle itildiğinden 2600mm üzerinde bulunan çaplarda uygulanması ,kullanma zorluğu ve kontrolsüz güç uygulanması neticesinde sıkışma gibi emniyet sorunları oluşturma riskinin artmasından dolayı firmamız tarafından önerilmemektedir.

Otomasyon uygulamak için gerekli alyapı Turniket kapıların temelinde mevcut olduğundan ,manuel olarak tercih etmiş olduğunuz Tourniket modeli döner kapıları ,istediğiniz her an otomatik hale getirmeniz mümkündür.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF ALIN

 

""
1
Ad Soyad
Firma Adı / Unvan
Telefon
Teklif Detayları
0 /
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Call Now Button