Duotour Yüksek Kapasiteli Çift Kanat Otomatik Döner Kapı

Aynen Tournex modelinde olduğu gibi Duotour modelide yüksek kapasiteli bir döner kapı modelidir.Normal kullanma şekli çift kanatlı bir döner kapı özelliğinde olup, ihtiyaç olması halinda kumanda panelinden fotoselli kapı modunun seçilmesi halinde dönen kanatlar kapı aksında sabitlenerek ortasında bulunan otomatik kayar kapıyı kullanımınıza sunmaktadır. Ortasının kayar kapı olarak tercih edilmesi opsiyonel olup, 90 derece panik açılır olarak tercih edilmeside imkanlar dahilindedir.
Ø 3600 – 4200 – 4800 – 5400mm

Boon Edam mühendisliğinin henuz 1900’lü yılların başında tasarladığı Duotour modeli size bir döner kapıdan fazlasını sunmak için tasarlanmıştır. Fotoselli kayar kapıların veya dairesel açılır standart kapıların sağladığı serbest geçiş genişliklerini bir döner kapıdan elde etmek için ,olağanüstü büyük çaplara çıkılması gerekecektir. Fakat bu kapılardan birini alıp bir döner kapıyla birleştirebilecek olsaydınız ,devasa ölçülere çıkmadan da bir döner kapıdan istediğiniz serbest geçişi elde edebilirdiniz.

Duotour modeli çift kanatlı döner kapılar işte böyle bir gereksinimden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Döner kapı modunda kullanılırken iç ve dış havayı birbirinden ayırarak yalıtım görevini yerine getirmekte ,kayar kapı veya dairesel açılır kanatlı kapı konumundaysa döner kapının ortasından oldukça hacimli eşyaların hatta otomobillerin dahi geçmesine elverişli hale gelebilmektedir.

Bu harikulade özelliklerin bir araya getirilmiş olması Duotour’u her tür binanın girişi için kullanılabilecek en işlevsel döner kapı haline getirmektedir. Ancak Boon Edam mühendisleri bu eşsiz özellikleri bir araya getirmekle yetinmemiş Duotour’un kanat uçlarında bulunan yayları vitrin haline getirerek bu olağanüstü tasarıma son derece şık ve yararlı bir özellik daha kazandırmışlar.

Duotour AS – Kayar kapı kombinasyonlu çift kanat döner kapı : Fotoselli otomatik kayar kapıyla ,çift kanatlı bir döner kapının kombinsyonundan oluşan Duotor AS modelinde kanatları taşıyan herhangi bir orta kolon veya mil olmadığından kanat aksamının tamamı tavana asılmakta ve otomasyon tavanı çevirmektedir. Bu sayede tavan içerisine gizlenen ve döner kapı modunda sürekli tavanla birlikte dönen bir fotoselli otomatik kayar kapı mekanizması kanopi içerisine gizlenebilmekte ve gerektiğinde kullanma modu kayar kapı konumuna çevrildiğinde kapı ağızlarının kapanmasını sağlayan bombeli vitrinler ,kavisli sabit yanaklara paralel şekle gelerek kilitlenmektedir. Sonrasında döner kapı konumunda kilitli kalarak orta sabiti oluşturan fotoselli kapı kanatları serbest kalarak radarların hareket algılaması neticesinde açılır ,gerekli olması halinde açık kalma konumu seçilerek havalandırma veya eşya geçişi için uygun pozisyonda bekler. Bu özellikleri sayesinde döner kapınız istediğiniz an saniyeler içerisinde normal bir fotoselli kayar kapıya dönüşebilmektedir.

Bitmedi… Duotour otomasyonu kendini şarj edebilen bir kesintisiz güç kaynağı içermekte ve acil durumlarda yangın ihbar vb. sistemlerden gelecek olan sinyalle elektrikler kesilmiş olsada otomatik olarak kanatları cepheye paralel konumda sabit hale getirip ,kayar kapının açılmasını ve açık konumda serbest kaçış güzergahı olmasını temin etmektedir.

Duotour AC – Panik katlanır sistemli çift kanat döner kapı : Duotour’un bir diğer modeli olan AC tipi ,orta sabiti panikte açılır mekanik bir düzenekle donatarak ortadan iki yöne dairesel hareketle açılabilen manuel bir kapı olarak kullanılabilmektedir.

Orta bölümü oluşturan bu kapı kanatlarını kanopi içerisinde gizlenmiş hidrolik kapı kapatıcılarla normal bir kapı gibi kullanmak ve aynen AS modelinde olduğu gibi bir acil durum bataryasıyla destekleyerek yangın ihbar santraline bağlandığında otomatik olarak cephe aksına hizalanması sağlanabilir. Ancak orta bölüm herhangi bir otomasyon içermediğinden kapı kanatları AS modelinin aksine sadece manuel olarak kullanılabilecektir.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF ALIN

 

""
1
Ad Soyad
Firma Adı / Unvan
Telefon
Teklif Detayları
0 /
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Call Now Button