Revolving Doors

initial image

They are standard revolving doors produced between minimum 1800mm – maximum 3800mm inner diameters.

initial image

It is a glass revolving door model produced between minimum 1600mm – maximum 3000mm inner diameters.

initial image

Tournex is available with and without showcases in the middle of the automatic revolving door, offering the insulation advantages of the revolving door for buildings with high pedestrian traffic

initial image

Duotour is a 2-wing revolving door which optionally can be combined with an automatic sliding door which is also suitable for building of high pedestrian traffic

initial image

The Twintour model, which is based on the integration of two double-wing revolving doors, is required for projects that need flexible solutions.

initial image

Boon Edam, which transfers its deep experience in automatic revolving doors to full and semi-circular automatic sliding doors with concave or convex curves.

initial image

Boon Edam, as the world’s first and foremost leading revolving door manufacturer, is able to integrate wood, brass and all kinds of surface finishes into its doors according to customer demands.

Kalite Mühendisliğini esnek tasarım ve komple müşteri desteği ile birleştiren otomatik döner kapı sektöründe dünya pazarının liderlerinden BOON EDAM (Hollanda) ın Türkiye, Türk Cumhuriyetleri Bölge Satış-Montaj-Servis Merkezi olarak MONADOR Otomatik Kapı Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. otomatik, yüksek kapasite ve güvenlik tipi kapılar ve bariyerleriyle dünyada mevcut en geniş döner kapı portföyünü sunuyor. Ölçek ve amaç ne olursa olsun BOON EDAM dizaynları hemen hemen her kriteri karşılayabilecek şekilde uyarlanabilmektedir. Malzeme bitim seçeneklerimiz fabrikamızdaki elektrostatik boya tesisinde uluslararası kalite standartlarinda yapılan RAL vb toz boyadan, eloksal renklendirmeye ve yüksek kalitede polisajlı ayna görünümünde paslanmaz çeliğe, lamine cam ve temperli cam seçeneklerine kadar geniş bir yelpazede çeşitlendirilebilmektedir. Boon Edam Binanıza giriş kapınızın tercihini yaparken döner kapıların sağladığı özel yalıtım avantajlarıyla, girişlerinizde üstün bir izolasyon elde etme fırsatını kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Tabii ki döner kapı kullanımı size özel bir takım avantajlar sunmaktadır. Döner kapılar ses yalıtımını sağlayarak gürültü kirliliğini önler. Dışarıdan gelen kir ve tozu yalıtarak hava kirliliğinin perdelenmesini ve en önemlisi bugünün yüksek enerji tüketen dünyasında, binanızın ortam ısısının sürekli olarak değişmesinin önüne geçmenizi sağlar. Döner kapılarımızın uygulandığı binaların giriş lobilerinde, insanlar binaya girip çıktıkça ortam ısısında farkedilir hiçbir değişiklik olmamaktadır. Yapılan testlerde alınan verilerle döner kapıların kullanıldığı yerlerde hava akımlarından söz etmenin mümkün olmadığı açıkça kanıtlanmıştır. Döner kapılarımızı ısı kaybı açısından bina girişlerinde kullanılan diğer kapı tipleriyle karşılaştırarak, gerçekte ihtiyacınız olan kapıyı size önerebiliriz.

Döner kapı sistemleri : Boon Edam 1873 senesinde Amsterdam’da kurulan bir marangozhane olarak faaliyete başlayan köklü bir Hollanda firmasıdır. 1904 yılında ilk döner kapı üretimini ahşap olarak yapan firma, dünyanın ilk otomatik döner kapı üreticisi olarak bilinmektedir. 1970 senesinde Amsterdam’dan sanayileşmeye daha elverişli olan şehrin yakınındaki Edam bölgesine taşınan firma aile ismi olan Boon ve tesisleştiği yer olan Edam’ın birleşiminden Boon Edam ticari unvanını almıştır. Bugün Boon Edam 15 ülkede şubesi bulunan, merkez üretim üssü Hollanda dışında, Amerika Birleşik Devletleri ve Cin’de tesisleşmiş, ayrıca 55 ülkede temsilcilikleri olan sektörünün lider kuruluşu durumundadır. 2004 Yılının Ocak ayında Boon Edam’ın 130. kuruluş yılını ve döner kapı üretiminde geride bırakmış olduğu 100 yıllık başarılı geçmişi taçlandırmak amacıyla, Hollanda kraliyetince ülkenin en başarılı firmalarını onurlandırmak amacıyla verdiği Royal nişanına sahip olan firma, Royal Boon Edam olarak unvanını zenginleştirdi. Ana konusu olan otomatik döner kapı sistemleri söz konusu olduğunda dünya lideri olan firma, döner kapı ölçüleri ve döner kapı detayı ile ilgili her hususta çok zengin bir doküman arşivine de sahiptir. Destek bölümünün alt başlığı olan yüklemeler sayfalarında, döner kapı dwg çizimleri, döner kapı planı gibi çok çeşitli dökümanlara kolaylıkla erişmeniz mümkündür. Döner kapılar hususunda 100 yılı aşkın bilgi birikimi ve olabilecek en kapsamlı tesisleşme düzeyinin Boon Edam döner kapı modellerinde maliyetleri optimum düzeyde düşürmesi, otomatik döner kapı fiyatları bazında olabilecek en ideal fiyat performans çizgisinin yakalanmasını sağlamıştır. Bu sayede bir Boon Edam ürünü alırken, en yüksek kalite standartları, olabilecek en uygun döner kapı fiyatı ile sunulabilmektedir.