Twintour – Synchronised Twin Revolving Door System

Birden fazla çift kanatlı döner kapının birbirine entegre olarak çalışmasına dayanan Twintour modeli esnek çözümlere ihtiyaç duyan girişler için oldukca zengin olanaklar sunmaktadır. İki, üç veya dört adet çift kanatlı kapıyı entegre edip, senkronize çalıştırabilir ve bu sayede bina sirkülasyonunun trafiğini istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.
Ø 3000 – 3200 – 3400 – 3600 – 3800mm

Twintour size küçük çaplarda bir döner kapıdan elde edilebilecek kapasitenin maksimumunu elde etmenizi sağlayan benzersiz bir çözüm sunar. Örneğin 3000mm çapında 2 veya 3 kanatlı bir döner kapı dakikada 2 x 29 kişi ,4 kanatlı olması halindeyse 2 x 38 kişinin geçmesine imkan sağlayabilmekteyken Twintour dakikada 2 x 60 kişinin geçmesini mümkün kılar.Hatta emsallerinde 3000mm çap için olanaksız olan tekerlekli sandalye ve alışveriş arabasıyla geçişlere de olanak sağlar.

Düşük çaplarda yüksek kapasite elde edilirken ,aynı zamanda düz bir hattan geçiyor olmak Twintour’un sağladığı bir başka artı özellik olarak karşımıza çıkmakta. Artıları bir hayli fazla olan Twintour modeli birden fazla döner kapının senkronizasyonundan oluşmakta olduğu için genişlikten tasaruf edilen mesafeyi derinlikten karşılamak gibi eksi bir özelliğe de sahiptir. Ancak Twintour cepheye her bir noktasından bağlanabilmekte olduğundan ,ister sistemi olduğu gibi bina dışına ,ister boylu boyunca bina içerisine veya akstan cepheye bağlayarak bu sıra dışı görkemli tasarımın binanıza özel bir hava katmasını sağlayabilirsiniz.

Twintour modelinin standart uygulama şekli iki adet çift kanatlı döner kapının ağızlardan bir koridor yardımıyla birbirine bağlanması sonucu oluşturulmaktadır. İki döner kapı kabini içerisinde yer alan döner kanatlar birbirine zıt pozisyonda durmakta ve radarların hareket algılamaları sonrası aynı anda harekete geçmekte ve yine aynı anda hareketini sonlandırmaktadır.

Bu şekilde senkronize çalışan kanatlar her zaman döner kapıların girişini hava akımına kapatmış olduğundan iç ve dış hava mükemmel bir biçimde yalıtılmış olur. Burada 3 veya 4 kanatlı bir adet döner kapı aynı işi görebilecekken ,neden iki adet kapının senkronizasyonu kullanılsın diye bir soru akla gelmektedir.Çünkü Twintour çift kanatlı döner kapıları önlerinde kapı ağızlarını kapatması gereken herhangi bir yay olmadan uygulanabilmekte ve küçük çaplarda dahi oldukca büyük ölçülerde geçiş genişlikleri sağlayabilmektedir.

Twintour eş zamanlı çalışan motor özelliği sayesinde standart uygulama şekli dışında bir çok kombinasyonun uygulanabilmesine olanak sağlar.

Örneğin bir fuar alanının salonlarını veya bir havaalanının iç ve dış hatlarını birbirinden ayırmak amaçlı olarak kullanılabileceği gibi ,büyük bir döner kapının kullanılmasını gerektiren ancak bu türde bir kapının ihtiyacı olan çapların bina cephesinde mevcut olmadığı bir durumda ,Twintour kullanılarak sizi hayrete düşürecek ölçüde yüksek kapsiteli kullanım olanakları elde edilebilmektedir. Bir başka deyişle Twintour sizin döner kapının koşullarına değil ,döner kapının sizin koşullarınıza

GET AN OFFER FOR THIS PRODUCT

 

""
1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Call Now Button